Paříž – den druhý – Nemáme se jak dostat do Prahy!

This post may contain affiliate links. Disclosure here.

Ahoj Charmings!
Středa (přesně týden od odletu) znamenala poslední den našeho zahraničního dobrodružství. Byl to náš poslední společný den.

Tento den jsme využily už klasicky – Eiffelovka a Louvre. Nejdříve jsme ale šly do jednoho obchodního domu, z kterého máte výhled na celou Paříž.

Pak už jsme si to směřovaly k již zmíněnému muzeu. Bohužel jsme ale šly na úplně opačnou stranu, takže nás to pěkně zbrzdilo.
S pomocí několika místních jsme to nakonec našly.

No a Eiffelova věž je přímo nutnost.

Bohužel pro nás, nemohly jsme tam být nějak dlouho. V 16:40 nám odjížděl autobus do Prahy a tak jsme se vydaly hledat metro. To ale bylo k nenalezení.
Dva páni nás k němu poslali, ale stejně jsme ho nikde neviděly. Ptaly jsme se místních, ale v momentě, kdy nás slyšeli anglicky, tak se otočili a neporadili.
A tak jsme hledali dál.

Našly jsme jeden mladý pár, který nás navedl na opačnou stranu (a to jsme už stály skoro u metra, akorát jsme to nevěděly). A tak to šlo dál a dál.
Když jsme se konečně dostaly do metra, říkaly jsme si, že je ještě šance autobus do Prahy stihnout. Ale když jsme přiběhly do hotelu došlo nám, že to stihnout nemůžeme.

Zůstaly jsme tak v Paříži, autobus nám odjel. Nezbylo nám nic jiného, než zavolat domů s tím, ať nám najdou jiný spoj.
Mamka s bráchovou pomocí nám zjistili, že ještě jeden spoj ten večer do Prahy jede. Otázkou bylo, jestli tam budou mít volná místa.
Došla jsem k přepážce a zeptala se, jestli ještě volná místa do Prahy jsou. A byly. Bohužel nás autobus stál 72 Euro. Když připočtu další necelý tisíc korun za autobus, kterým jsme měly jet původně, tak se nám cesta domů pěkně prodražila.

Na druhou stranu, pořád lepší, než kdybychom jely až další den a musely ještě zajišťovat znovu hotel, abychom měly kde spát.

Zítra se můžete opět těšit na pokračování této série 🙂

Sharing is caring!

3 thoughts on “Paříž – den druhý – Nemáme se jak dostat do Prahy!”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *