Tři dny v New Yorku – Den první

This post may contain affiliate links. Disclosure here.

New York.

Místo, na které by se rád podíval téměř každý. Místo, které známe z filmů, pohádek, či vyprávĕní. Místo, které je České republice (a i Londýnu, ve kterém žiji) velmi vzdálené, ale i přesto se tam chceme všichni alespoň jednou za život podívat. A mnĕ se to povedlo úplnou náhodou na celé krásné tři dny. A tomu prvnímu bych dnes ráda věnovala dnešní článek.

Pamatuji si, jako by to bylo včera (i když to bylo na začátku ledna, což není zase tak dávno), když jsem přišla do práce a kamarádka a kolegyně v jednom, mi oznámila, že vyhrála soutěž o meeting se Selenou Gomez v New Yorku, který je pro dvě osoby, a že by byla hrozně ráda, kdybych jela s ní.

Nebylo o čem váhat. Kdo dostane v životě šanci jet do New Yorku zadarmo s proplacenou cestou a ubytováním? Takovou nabídku nešlo odmítnout. Mělo to však jeden háček. Dozvěděla se o tom ve čtvrtek 9. ledna a odlétat se mělo v pondělí 13. ledna. Za takovou krátkou dobu jsme musely stihnout vyřídit ESTA (turistické vízum do USA, které vám stačí, pokud neplánujete zůstat v USA déle než tři měsíce) a taky poprosit našeho nadřízeného, aby nás obě uvolnil z práce. Což nebylo úplně jednoduché, ale nakonec to pro nás udělal pod podmínkou, že v den příletu zpět do Londýna budeme muset jít na odpolední směnu do práce. Ale co bychom pro výlet do USA neudělaly.

Všechno se povedlo a tak se stalo, že jsme opravdu 13. ledna v osm ráno nasedly do letadla. Pamatuji si, že v ten moment jsme tomu všemu konečně začaly věřit. Do té doby jsme byly totiž stále trošku skeptické, jestli ten výherní e-mail, který kamarádce přišel, není fake. Letenka ale fungovala, takže jsme si snažily těch 8 hodin v letadle užít.

E2A810BE-FC69-46E8-ADD4-C5030D23D980

Po příletu do USA nás samozřejmě čekala pasová kontrola, která byla trošičku drsnější, než když cestujete po Evropě. Úředníci si zjištují, kde pracujete, s kým jste přijeli, nebo kolik máte s sebou peněz. Pár minut vás potrápí, ale pokud je vše v pořádku, tak vás po chvilce pustí.

Když už jsme byly oficiálně na americké půdě, musely jsme se dostat vlakem a metrem do centra samotné metropole. Tým Seleny nám zarezervoval hotel hned vedle Central Parku. Když jsme dorazily do hotelu Park Central, čekalo nás milé překvapení – rezervace byla i se snídaní.

Vzhledem k časovému posunu (+4 hodiny v Londýně) bylo teprve kolem dvou hodin odpoledne, když jsme dorazily na hotel. Daly jsme si menší odpočinkovou pauzu a vyrazily jsme obhlédnout krásy New Yorku.

Jako první jsme se seznámily s Brooklyn Bridge. Je to opravdu kouzelné místo, z kterého můžete obdivovat pro New York typické mrakodrapy. Ty nám způsobily velkou bolest za krkem, protože první den v tomto obrovském městě koukáte jenom nahoru.

IMG_1463IMG_1466IMG_1473IMG_1510IMG_1553IMG_1580

Jsem opravdu ráda, že se nám podařilo vychytat Blooklyn Bridge v denním i nočním světle. Poté jsme se postupně vydaly směrem na hotel. Ale ještě předtím jsme si zašly omrknout Times Square, které jsme mohly vidět hned, když jsme se ubytovàvaly – ležî asi pět minut od hotelu, kde jsme měly spát následující dvě noci.

IMG_1583IMG_1598

Dále nás už čekala jen cesta na hotel, kterou jsme si trochu prodloužily, abychom měly možnost si prohlédnout všechny ty obrovské budovy.

IMG_1639IMG_1641IMG_1642IMG_1644

Tímto bych dnešní článek ukončila. V pokračování této new yorské minisérie se dozvíte, které další místa jsme navštívily a jaké bylo setkání se Selenou Gomez.

Budu se na vás těšit zase příště.

Sharing is caring!

2 thoughts on “Tři dny v New Yorku – Den první”

  1. Fotky jsou moc krásný. Taky bych se někdy chtěla podívat do velkoměsta, jako je New York, ale jen tak na dva tři dny, pak už bych musela hned zase zpátky na venkov.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *