Věci, které (ne)dělat v karanténě

This post may contain affiliate links. Disclosure here.

Karanténa. Nařízení týkající se každého z nás. Dokonce i mě tady v Londýně. Všechny restaurace jsou zavřené, stejně tak i kina, bary nebo kadeřnictví. Koronavirus nás donutil zůstat doma, zpomalit náš hektický život a zamyslet se nad tím, co je v životě opravdu důležité. Většina z nás bere karanténu jako něco naprosto nezbytného. Pro ostatní je to možná hloupost nebo otrava. A možná se někdo doma nudí. A tak jsem se rozhodla sepsat pár věcí, kterými se můžete zabavit i doma.

Jak se v doma zabavit?

1. Úklid

Slyšíme to asi všude okolo, ale teď je opravdu ta nejlepší příležitost uklidit skříň s oblečením, spíž v kuchyni nebo vyprat oblečení, které normálně často neperete. Kolikrát se vám podaří vyprat vaši oblíbenou zimní bundu?

2. Cvičení

Fitko je sice zavřené, ale výmluvy typu “nemám čas” nebo “jsem unavená ze školy/práce” jsou opravdu jenom výmluvy, pokud nepracujete ve fakultní nemocnici nebo vám práce neumožňuje zůstat doma. Pokud nezačnete cvičit teď během karantény, nezačnete pravděpodobně už nikdy.

3. Vaření/Pečení 

Vzhledem k tomu, že se momentálně nemůžeme stravovat v restauraci nebo mekáči, můžeme vyzkoušet nové recepty nebo si upéct něco dobrého ke kávě.

4. Naučit se cizí jazyk

Je váš manžel cizinec? Chystali jste se jet do nějaké země na dovolenou, ale koronavirus vám zkazil plány? Můžete se zdokonalit v dalším jazyce nebo využít online kurzů a něčemu novému se naučit. Vzhledem k situaci je spousta z nich momentálně nabízená se slevou nebo dokonce zadarmo.

5. Rodina

Práce, škola a kamarádi nám během roku zaberou spoustu času. Teď máme konečně možnost strávit všichni čas s rodinou. Hrajte hry, vyprávějte si, nebo si udělejte popcorn a podívejte se spolu na skvělý film.

6. Vyřiďte všechny resty

Máte mít napsanou bakalářskou práci, dokončit projekt do práce nebo se připravovat na maturitní zkoušku? Využijte čas, který jste karanténou získali a zamakejte. Ať začnete po karanténě s čistým štítem.

Co v karanténě nepřehánět?

1. Spánek

Je mi jasné, že spánkem utíkají dny a čas rychleji. Ale opravdu chcete být po karanténě tam, kde jste byli na jejím začátku?

2. Online shopping

Nikdo nevíme, jaká bude po tom všem ekonomická situace. Peníze se nám budou pravděpodobně hodit. Do začátku “normálního života” nebo na případnou párty ;D

3. Množství jídla

Nikdo z nás nechce být po karanténě o pár kilo těžší (i když nás to pravděpodobně asi nemine). Vyjíst všechny zásoby během prvních dní asi taky není moudré. Přece jen se snažíme omezit kontakt s lidmi a nakupování na minimum.

 

Více mě toho asi nenapadá. Budu moc ráda, pokud mi do komentářů napíšete, jak se vy snažíte zabavit (kromě Netflixu ;D). Občas to na nás dolehne a je to možná trochu nuda, ale rozhodně si nemáme na co stěžovat. Věřím, že doktoři, zdravotní sestry nebo prodavačky by si to s námi rádi vyměnili a dali cokoliv za to, aby mohli být doma s rodinou a nebýt v přímém ohrožení. Po nás se jenom chce, abychom zůstali doma. Tak to nepokažme a když už ven musíte, noste roušky.

Mějte se krásně, přeji mnoho zdraví a sil.

Lucie

Sharing is caring!

2 thoughts on “Věci, které (ne)dělat v karanténě”

  1. Já jsem si za celou dobu nepustila na internetu jediný film nebo seriál 😀 jen jsem se dívala na pár videí na youtube. Uklizeno mám, ale i tak je stále co uklízet, vždy se něco najde. Do školy se taky snažím dělat pár věcí, ale hodně vysedávám nad hrami v mobilu 😀

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *