Rychlý výlet na Sochu Svobody

This post may contain affiliate links. Disclosure here.

Nic bohužel (nebo bohudík?) netrvá věčně. A tak tady máme poslední článek o našem výletě do New Yorku. Uzavřu tím tak tuhle zaoceánskou minisérii. V prvním z těchto článků popisuji, jak jsme se v USA vůbec ocitly. V druhém zase to, s jakou celebritou jsme se tam setkaly. Myslím, že to opravdu stojí za přečtení.

Poslední den v New Yorku byl zároveň den, kdy jsme se vracely do Londýna. Náš let byl naplánovaný na sedm hodin večer místního času, což znamenalo, že jsme stále měly většinu dne pro objevování dalších míst. A jaké místo musíte navštívit, pokud jste v NY? No přece Sochu Svobody!

Na New Yorku je skvělé i to, že památky jsou většinou u sebe. Nebo se mezi nimi dá přesouvat pěšky během pár minut. Cestou jsme tak měly možnost se podívat na památník 9/11, místo, kde se stal útok na “dvojčata”. Okolí tohoto památníku je velmi hezky vyzdobené a také se vám bude líbit, pokud jste milovníci street art.

Samotné památníky jsou dva, stojící na místech, kde stála předtím dvojčata. Novinkou pro vás určitě není ani to, že jsou na nich vyrytá jména obětí. Pokud je u jména zapíchnutá bílá růže, znamená to, že by dotyčná osoba ten den slavila narozeniny.

Socha Svobody je od památníku vzdálená asi patnáct minut pěšky, pokud si dobře vzpomínám. Není ale na pevnině, nýbrž na ostrově. Pokud vám nestačí pohled z dálky, musíte si zaplatit plavbu lodí na ostrov. Myslím si, že to stálo asi dvacet dollarů. Loď vyjíždí každých asi 30-45 minut a dostat se na ni není jen tak. Musíte projít přes kontrolu, která je podobná té letištní.

Možná jsem měla zmínit už na začátku, ale celý den jsme cestovaly s našimi kufry, protože check-out v hotelu byl v jedenáct hodin ráno. Mohly jsme si zavazadla nechat na chvíli v hotelu, ale pokud bychom se vracely, bylo by možné, že nestihneme letadlo.

To znamenalo, že jsme musely dát na kontrolu i kufry. Američani nemají rádi nebezpečí a kontrola na Sochu Svobody byla opravdu přísná. Dokonce jsem přišla i o deodorant, žádné spreje nejsou povoleny. Zabavené věci si ani nemůžete později vyzvednout, takže pokud budete cestovat s kufrem na památky, pozor na to, co v nich máte. Při dotazu, zda si můžu věci vzít po cestě zpět mi bylo řečeno, že pokud je chci, mám jet zpátky na hotel a nechat tam celý kufr. Jako bych měla jinou možnost. Pokud bych ji měla, tak s kufrem přece necestuji 😀 Takže opravdu pozor, zabavené věci hodí hned do koše.

Ale stálo to za to. Výlet lodí na Sochu Svobody byl krásný. Z lodi máte výhled na New York a cesta po řece Hudson je taky skvělý zážitek.

Na ostrově můžete zůstat zhruba 45 minut. Můžete si ho celý projít, jak je vám libo. Dokonce je tam možnost elektronického průvodce.

No není nádherná?

Bohužel to byla poslední památka, kterou jsem měla možnost v NY vidět. Pak už jsme musely jít na metro a dopravit se na vlak, který nás odvezl na letiště. Cesta domů byla celkem náročná, hlavně proto, že jsme letěly let přistál ve cca tři nebo čtyři hodiny ráno místního času, ale v Londýně bylo už osm hodin ráno. Navíc jsme v letadle toho moc nenaspaly, protože nám téměř co dvě hodiny dávali jídlo. To znamená, že jsme byly o spánek dost ochuzené. Než jsme se dostaly z letiště přes kontrolu a domů bylo asi deset a ve dvě odpoledne nám začínala směna v práci – což byla jediná podmínka, kterou jsme dostaly v práci, abychom mohly na ty tři dny tak narychlo letět.

Ale i když jsme si pak v práci připadaly, jako že jsme byly ráno v NY a odpoledne v práci v Londýně, stálo to za to a nelituji ani jedné vteřiny. Nikdy své kamarádce nezapomenu, že mě vzala s sebou a že jsme si to mohly takhle užít. Jsem zvědavá, kam se podívám zase příště.

Určitě mi dejte vědět do komentářů, kam bych se rozhodně měla podívat. Protože bych nejraději viděla celý svět 🙂

 

Sharing is caring!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *